| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 5225395-7 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Gold |
| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 5225395-7 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Cable Type | RG174/U, RG188/U |
| Bulkhead | No |

Have a requirement?
Chat with us