| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 6-1337521-0 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Contact Plating | Gold |
| Brand | TE Connectivity |
| Part Number | 6-1337521-0 |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Through Hole |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Operating Frequency | 0 → 2 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Right Angle |
| Body Plating | Nickel |
| Bulkhead | Yes |


Have a requirement?
Chat with us