| Brand | Telegartner |
| Part Number | J01002A0036 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Contact Plating | Copper Nickel Gold Alloy |
| Brand | Telegartner |
| Part Number | J01002A0036 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Contact Plating | Copper Nickel Gold Alloy |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Cable Type | RG179 B/U |
| Bulkhead | No |


Have a requirement?
Chat with us