| Brand | Telegartner |
| Part Number | J01002A1350 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Copper Nickel Gold Alloy |
| Brand | Telegartner |
| Part Number | J01002A1350 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Copper Nickel Gold Alloy |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Cable Type | 0.4/2.5, 0.45/2.0-3.4 |
| Bulkhead | No |

Have a requirement?
Chat with us