| Model | CTT 231-12 |
| Jib Length | 70 m |
| Brand | Terex |
| Max.Lifting Capacity | 12 ton |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Load moment | 230 ton.meter |













| Model | CTT 231-12 |
| Jib Length | 70 m |
| Brand | Terex |
| Max.Lifting Capacity | 12 ton |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Load moment | 230 ton.meter |
| Jib tip max. capacity (full jib) | 2.1 ton |
| Min. jib length | 30 m |




Have a requirement?
Chat with us