| Jib Length | 80 m |
| Max.Lifting Capacity | 20 ton |
| Brand | Terex |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Model | CTT 472-20 |
| Jib tip max. capacity | 4 ton |













| Jib Length | 80 m |
| Max.Lifting Capacity | 20 ton |
| Brand | Terex |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Model | CTT 472-20 |
| Jib tip max. capacity | 4 ton |
| Load moment | 470 ton.meter |
| Min. jib length | 30 m |




Have a requirement?
Chat with us