| Model | CTT 721-40 |
| Jib Length | 84 m |
| Brand | Terex |
| Max.Lifting Capacity | 40 ton |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Jib tip max. capacity | 3.4 ton |













| Model | CTT 721-40 |
| Jib Length | 84 m |
| Brand | Terex |
| Max.Lifting Capacity | 40 ton |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Jib tip max. capacity | 3.4 ton |
| Load moment | 720 ton.meter |
| Min. jib length | 39 m |




Have a requirement?
Chat with us