| Model | CTT 91-5 |
| Jib Length | 50 m |
| Brand | Terex |
| Max.Lifting Capacity | 5 ton |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Jib tip max. capacity (full jib) | 1.4 ton |













| Model | CTT 91-5 |
| Jib Length | 50 m |
| Brand | Terex |
| Max.Lifting Capacity | 5 ton |
| Crane Type | Flat Top Tower Crane |
| Jib tip max. capacity (full jib) | 1.4 ton |
| Min. jib length | 25 m |
| Load moment | 90 ton.meter |





Have a requirement?
Chat with us