| Brand | Terex |
| Model | SKL823 |
| Tipping Load | 2670 kg |
| Maximum operating weight | 3800 kg |
| Maximum Bucket Capacity | 0.65 cum |
| Maximum Engine Power | 49 hp |













| Maximum Bucket Capacity | 0.65 cum |
| Tipping Load | 2670 kg |
| Travelling speed -Forward||Travelling Speed -Forward | 20 km / hr |
| Maximum Engine Power | 49 hp |
| Engine Model | Perkins 704-30 |
| Model | SKL823 |
| Brand | Terex |
| Maximum operating weight | 3800 kg |
| Max Dumping Reach | 600 mm |


Have a requirement?
Chat with us