| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | CDCM61004RHBT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 28.47 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Output Frequency | 683.264 MHz |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | CDCM61004RHBT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Frequency | 28.47 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Output Frequency | 683.264 MHz |
| Maximum Supply Current | 65 mA |
| Pin Count | 32 |
| Dimensions | 5.15 x 5.15 x 0.95 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Frequency | 43.75 MHz |
| Number of Elements per Chip | 4 |
| Package Type | VQFN |

Have a requirement?
Chat with us