| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | CDCM6208V2RGZT |
| Input Signal Type | CML, LVCMOS, LVDS, LVPECL, XTAL |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operation Mode | Differential |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | CDCM6208V2RGZT |
| Input Signal Type | CML, LVCMOS, LVDS, LVPECL, XTAL |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operation Mode | Differential |
| Pin Count | 48 |
| Dimensions | 7.15 x 7.15 x 0.92 mm |
| Logic Family | CML, CMOS, ECL |
| Logic Function | Clock Generator |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Clock Inputs | 2 |
| Output Logic Level | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Package Type | QFN |

Have a requirement?
Chat with us