| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA125UA |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.5 mV |
| Minimum CMRR | 72 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA125UA |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.5 mV |
| Minimum CMRR | 72 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 9.9 x 3.91 x 1.58 mm |
| Maximum Input Resistance | 100 GΩ |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Power Supply Type | Dual, Single |
| Rail to Rail | No |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |



Have a requirement?
Chat with us