| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA126UA |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.5 mV |
| Minimum CMRR | 74 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA126UA |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.5 mV |
| Minimum CMRR | 74 dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58 mm |
| Maximum Input Resistance | 1 GΩ |
| Maximum Supply Current | 0.2 mA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Dual |
| Rail to Rail | No |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |
| Typical Single Supply Voltage | 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V, 3 V, 5 V, 9 V |





Have a requirement?
Chat with us