| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA129PA |
| Minimum CMRR | 73 dB |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 8 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA129PA |
| Minimum CMRR | 73 dB |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 9.81 x 6.35 x 4.57 mm |
| Maximum Input Resistance | 100 GΩ |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Power Supply Type | Dual |
| Rail to Rail | No |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |



Have a requirement?
Chat with us