

| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA154UA |
| Maximum Input Offset Voltage | 1.5 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA154UA |
| Maximum Input Offset Voltage | 1.5 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Dual |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58 mm |
| Maximum Input Resistance | 0.05 MΩ |
| Maximum Voltage Gain | 0 dB |
| Minimum CMRR | 74 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |


Have a requirement?
Chat with us