| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA225AIDGKT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Voltage | 36 V |
| Offset Voltage | ±150 µV |
| Pin Count | 8 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | INA225AIDGKT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Input Voltage | 36 V |
| Offset Voltage | ±150 µV |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 3.1 x 3.1 x 0.95 mm |
| Minimum Input Voltage | 0 V |
| Package Type | VSSOP |
| Quiescent Current | 350 µA |

Have a requirement?
Chat with us