| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LM26CIM5-RPA/NOPB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Accuracy | ±4°C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Type | Open Drain |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LM26CIM5-RPA/NOPB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Accuracy | ±4°C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Type | Open Drain |
| Dimensions | 2.92 x 1.6 x 1.02 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Package Type | SOT-23 |
| Pin Count | 5 |
| Sensor Function | Temperature |
| Sensor Gain | -10.82 mV/°C |


Have a requirement?
Chat with us