| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LM3630ATME |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 1440 mA |
| Pin Count | 12 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LM3630ATME |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 1440 mA |
| Pin Count | 12 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.3 → 5.5 V |
| Dimensions | 1.94 x 1.42 x 0.395 mm |
| Matching | ±2.5% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | DSBGA |

Have a requirement?
Chat with us