| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LM4881M/NOPB |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LM4881M/NOPB |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Type | 2 Channel Stereo |
| Typical Single Supply Voltage | 3 V, 5 V |
| Package Type | SOIC |
| Application | Headphone |
| Dimensions | 4.9 x 3.9 x 1.45 mm |
| Input Signal Type | Single Ended |
| Maximum Power | 0.2 W @ 8 Ω |


Have a requirement?
Chat with us