

| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LMP8350MA/NOPB |
| Maximum Input Offset Voltage | ±2.52 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | LMP8350MA/NOPB |
| Maximum Input Offset Voltage | ±2.52 mV |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| Maximum Input Resistance | 0.48 MΩ |
| Maximum Supply Current | 18 mA |
| Maximum Voltage Gain | 130 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Rail to Rail | No |
| Typical Gain Bandwidth Product | 118 MHz |
| Typical Single Supply Voltage | 4.5→12 V |


Have a requirement?
Chat with us