| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | OPA1632DGN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Dual |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | OPA1632DGN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Dual |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum CMRR | 74 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 V |
| Package Type | MSOP |
| Dimensions | 3 x 3 x 1.02 mm |


Have a requirement?
Chat with us