| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | OPA2134PA |
| Amplifier Type | Operational Amplifier |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Pin Count | 8 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | OPA2134PA |
| Amplifier Type | Operational Amplifier |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Dual |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum CMRR | 86 dB |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Typical Dual Supply Voltage | ±12 V, ±15 V, ±3 V, ±5 V, ±9 V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Package Type | PDIP |
| Application | General Purpose Audio |
| Dimensions | 9.81 x 6.35 x 4.57 mm |
| Input Signal Type | Differential |


Have a requirement?
Chat with us