| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | TPS61181RTET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Number of Segments | 60 |
| Pin Count | 16 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | TPS61181RTET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Number of Segments | 60 |
| Pin Count | 16 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.15 V |
| Dimensions | 3 x 3 x 0.75 mm |
| Matching | 3% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | WQFN |

Have a requirement?
Chat with us