| Pin Count | 24 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | TPS65150PWP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 1.38 MHz |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 → 6 V |
| Pin Count | 24 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | TPS65150PWP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 1.38 MHz |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 → 6 V |
| Dimensions | 7.9 x 4.5 x 1.05 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | HTSSOP |

Have a requirement?
Chat with us