| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | UCC28810D |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58 mm |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | UCC28810D |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 4.9 x 3.91 x 1.58 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SOIC |


Have a requirement?
Chat with us