| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | UCC29910APW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Switching Frequency | 106 kHz |
| Pin Count | 14 |
| Brand | Texas Instruments |
| Part Number | UCC29910APW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Switching Frequency | 106 kHz |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Supply Current | 8 mA |
| Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | TSSOP |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |

Have a requirement?
Chat with us