| Brand | Toshiba |
| Part Number | RN1101MFV(TPL3) |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Brand | Toshiba |
| Part Number | RN1101MFV(TPL3) |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Dimensions | 1.2 x 0.8 x 0.5 mm |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.3 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 50 V |
| Maximum Continuous Collector Current | 100 mA |
| Maximum Emitter Base Voltage | 10 V |
| Minimum DC Current Gain | 30 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | VESM |
| Transistor Configuration | Single |
| Typical Input Resistor | 4.7 kΩ |
| Typical Resistor Ratio | 1 |
| Base-Emitter Resistor | 4.7 kΩ |

Have a requirement?
Chat with us