| Brand | Toshiba |
| Part Number | TC7SZ86FE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | XOR |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Pin Count | 5 |
| Brand | Toshiba |
| Part Number | TC7SZ86FE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | XOR |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Pin Count | 5 |
| Number of Inputs per Gate | 2 |
| Automotive Standard | AEC-Q100 |
| Dimensions | 1.6 x 1.2 x 0.55 mm |
| Input Type | CMOS |
| Maximum High Level Output Current | -32 mA |
| Maximum Low Level Output Current | 32 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 13.5 ns @ 15 pF |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number Of Elements | 1 |
| Output Type | CMOS |
| Package Type | SOT-553 |
| Propagation Delay Test Condition | 15 pF |

Have a requirement?
Chat with us