| Brand | Traco Power |
| Part Number | TSN 1-24120 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | -1 A |
| Load Regulation | 0.6% |
| Line Regulation | 1% |
| Brand | Traco Power |
| Part Number | TSN 1-24120 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | -1 A |
| Load Regulation | 0.6% |
| Line Regulation | 1% |
| Input Voltage | -15 → -32 V dc |
| Width | 7.5 mm |
| Depth | 16.5 mm |
| Length | 11.7 mm |
| Output Voltage | -12 V dc |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +85°C |
| Efficiency | 92% |

Have a requirement?
Chat with us