| Packaging Size | 2 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Captan 50 |
| Technical Name | Captan 50% WP |
| Cas Number | 1073096594 |
| Crop | Apple, Cherry, Grape, Potato, Tomato |















| Packaging Size | 2 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Captan 50 |
| Technical Name | Captan 50% WP |
| Cas Number | 1073096594 |
| Crop | Apple, Cherry, Grape, Potato, Tomato |
| Disease name | Scab, Brown Rot, Downy Mildew, Early and Late Blight |
| Dosage | 2.5 kg/hectare |

Have a requirement?
Chat with us