

| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Cuprofix Disperss |
| Technical Name | Copper Sulphate 47.15% + Mancozeb 30% WDG |
| Cas Number | Mancozeb - 8018-01-07; Copper Sulphate - 7758-98-7 |
| Crop | Grape |















| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Cuprofix Disperss |
| Technical Name | Copper Sulphate 47.15% + Mancozeb 30% WDG |
| Cas Number | Mancozeb - 8018-01-07; Copper Sulphate - 7758-98-7 |
| Crop | Grape |
| Disease name | Anthracnose, Downy Mildew, Powdery Mildew |
| Dosage | 5 kg/hectare |

Have a requirement?
Chat with us