| Packaging Size | 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1 L |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Piconaz |
| Technical Name | Propiconazole 25% EC |
| Cas Number | 60207-90-1 |
| Crop | Wheat, Rice, Groundnut, Tea, Soyabean |















| Packaging Size | 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1 L |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Piconaz |
| Technical Name | Propiconazole 25% EC |
| Cas Number | 60207-90-1 |
| Crop | Wheat, Rice, Groundnut, Tea, Soyabean |
| Disease name | Karnal Bunt, Leaf Rust, Stem Rust, Stripe Rust, Sheath Blight |
| Dosage | 500 ml/hectare |
Have a requirement?
Chat with us