| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Uthane M-45 |
| Technical Name | Mancozeb 75% WP |
| Cas Number | 2234562 |
| Crop | Apple, Chili, Grape, Groundnut, Paddy |















| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Uthane M-45 |
| Technical Name | Mancozeb 75% WP |
| Cas Number | 2234562 |
| Crop | Apple, Chili, Grape, Groundnut, Paddy |
| Disease name | Scab, Sooty Blotch, Cigar End Rot, Sigatoka Leaf Spot, Tip Rot |
| Dosage | 1.5 - 2 kg/hectare |

Have a requirement?
Chat with us