

| Input Voltage | 135 V - 290 V |
| Time Delay | Turn on Delay 4 sec |
| Current Capacity | 1.3 A |
| Model Number | VG 30 |
| Brand | V-Guard |
| Warranty | 5 Years V-Guard India Domestic Warranty |













| Input Voltage | 135 V - 290 V |
| Time Delay | Turn on Delay 4 sec |
| Current Capacity | 1.3 A |
| Model Number | VG 30 |
| Brand | V-Guard |
| Warranty | 5 Years V-Guard India Domestic Warranty |
| Application | One 73 cm TV or One TV Upto 63 cm + DVD/DTH & Music System |
| Cabinet Material | ABS |


Have a requirement?
Chat with us