| Input Voltage | 135 V - 280 V |
| Time Delay | 2 - 4 mts. Constant Delay |
| Current Capacity | 2 A |
| Model Number | VG 50 |
| Brand | V-Guard |
| Warranty | 5 Years V-Guard India Domestic Warranty |













| Input Voltage | 135 V - 280 V |
| Time Delay | 2 - 4 mts. Constant Delay |
| Current Capacity | 2 A |
| Model Number | VG 50 |
| Brand | V-Guard |
| Warranty | 5 Years V-Guard India Domestic Warranty |
| Application | Refrigerator Upto 300 Ltrs |
| Cabinet Material | ABS |



Have a requirement?
Chat with us