| Input Voltage | 150 V - 280 V |
| Time Delay | Initial Time Delay 4 sec |
| Current Capacity | 15 A |
| Model Number | VM 500 |
| Brand | V-Guard |
| Warranty | 3 Years |













| Input Voltage | 150 V - 280 V |
| Time Delay | Initial Time Delay 4 sec |
| Current Capacity | 15 A |
| Model Number | VM 500 |
| Brand | V-Guard |
| Warranty | 3 Years |
| Application | One Microwave Oven/Treadmill/Washing Machine (Upto 15 A) |
| Cabinet Material | ABS |


Have a requirement?
Chat with us