| Brand | Vishay |
| Part Number | 1N4936GP-E3/54 |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | DO-204AL |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Brand | Vishay |
| Part Number | 1N4936GP-E3/54 |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | DO-204AL |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Diode Configuration | Single |
| Dimensions | 2.7 (Dia.) x 5.2 mm |
| Diode Technology | Silicon Junction |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Diameter | 2.7 mm |

Have a requirement?
Chat with us