| Brand | Vishay |
| Part Number | 564R60GAD10 |
| Capacitance | 1 nF |
| Dielectric | Z5U |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 6 kV dc |
| Brand | Vishay |
| Part Number | 564R60GAD10 |
| Capacitance | 1 nF |
| Dielectric | Z5U |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 6 kV dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 10.2 (Dia.) x 6.9 mm |
| Series | 564R |

Have a requirement?
Chat with us