| Brand | Vishay |
| Part Number | 564R60GAQ47 |
| Capacitance | 47 pF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 6 kV dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Brand | Vishay |
| Part Number | 564R60GAQ47 |
| Capacitance | 47 pF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 6 kV dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dissipation Factor | 0.002 |
| Suppression Class | Class 1 |
| Capacitor Family | Single Layer |
| Dimensions | 11.7 Dia. x 5.8 mm |
| Dielectric Material Family | Ceramic |
| Series | 564R |

Have a requirement?
Chat with us