| Brand | Vishay |
| Part Number | F1772SX236831KFIB0 |
| Capacitance | 68 nF |
| Voltage | 310 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Brand | Vishay |
| Part Number | F1772SX236831KFIB0 |
| Capacitance | 68 nF |
| Voltage | 310 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | F1772S |
| Package/Case | B |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Insulation Resistance | >15000 mΩ |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitor Family | Film |
| Dimensions | 17.5 x 6 x 12 mm |

Have a requirement?
Chat with us