| Brand | Vishay |
| Part Number | IHD1EB100L |
| Inductance | 10 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 30 mΩ |
| Brand | Vishay |
| Part Number | IHD1EB100L |
| Inductance | 10 μH |
| Mounting Type | Axial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 30 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.8 A |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 6.85 (Dia.) x 17.78 mm |
| Series | IHD |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±15% |
| Lead Diameter | 0.81 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 1 kHz |

Have a requirement?
Chat with us