

| Brand | Vishay |
| Part Number | IHTH0750IZEB1R0M5A |
| Inductance | 1 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Maximum DC Resistance | 920 µΩ |
| Brand | Vishay |
| Part Number | IHTH0750IZEB1R0M5A |
| Inductance | 1 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Maximum DC Resistance | 920 µΩ |
| Maximum DC Current | 66 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 19.17 (Dia.) x 8.7 mm |
| Series | IHTH-0750IZ-5A |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Diameter | 1.8 mm |
| Lead Pitch | 12.37 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 35.7 MHz |


Have a requirement?
Chat with us