

| Brand | Vishay |
| Part Number | IHTH1125KZEB100M5A |
| Inductance | 10 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Maximum DC Resistance | 3.64 mΩ |
| Brand | Vishay |
| Part Number | IHTH1125KZEB100M5A |
| Inductance | 10 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Maximum DC Resistance | 3.64 mΩ |
| Maximum DC Current | 33 A |
| Terminal Type | Radial Leaded |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 28.5 (Dia.) x 10.7 mm |
| Series | IHTH-1125KZ-5A |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Diameter | 1.8 mm |
| Lead Pitch | 17.8 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | 7.76 MHz |


Have a requirement?
Chat with us