| Brand | Vishay |
| Part Number | MKT1822-247-405 |
| Capacitance | 4.7 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 200 V ac, 400 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Brand | Vishay |
| Part Number | MKT1822-247-405 |
| Capacitance | 4.7 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 200 V ac, 400 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | MKT 1822 |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 4 x 9 x 13 mm |

Have a requirement?
Chat with us