| Brand | Vishay |
| Part Number | VY1332M43Y5VQ63V0 |
| Capacitance | 3.3 nF |
| Dielectric | Y5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 500 V ac |
| Brand | Vishay |
| Part Number | VY1332M43Y5VQ63V0 |
| Capacitance | 3.3 nF |
| Dielectric | Y5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 500 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dissipation Factor | 0.025 |
| Suppression Class | X1, Y1 |
| Capacitor Family | Single Layer |
| Dimensions | 11 (Dia.) x 5.5 mm |
| Dielectric Material Family | Ceramic |
| Series | VY1 Series |
| Height | 15 mm |

Have a requirement?
Chat with us