| Brand | Vishay |
| Part Number | VY2151K29Y5SS6TV5 |
| Capacitance | 150 pF |
| Dielectric | Y5S |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 300 V ac |
| Brand | Vishay |
| Part Number | VY2151K29Y5SS6TV5 |
| Capacitance | 150 pF |
| Dielectric | Y5S |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 300 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 7.5 (Dia.) x 5 mm |
| Series | VY2 Series |
| Height | 10.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us