| Brand | Vishay |
| Part Number | VY2222M35Y5US63V7 |
| Capacitance | 2.2 nF |
| Dielectric | Y5U |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 300 V ac, 440 V ac |
| Brand | Vishay |
| Part Number | VY2222M35Y5US63V7 |
| Capacitance | 2.2 nF |
| Dielectric | Y5U |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 300 V ac, 440 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 9 (Dia.) x 5 mm |
| Series | VY2 Series |
| Height | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us