| Operating weight | 1220 kg |
| Brand | Wacker Neuson |
| Model | RD12 |
| Roller Type | Double Drum Roller |
| Drum width | 900 mm |
| Engine Power | 20.3 hp |













| Operating weight | 1220 kg |
| Brand | Wacker Neuson |
| Model | RD12 |
| Roller Type | Double Drum Roller |
| Drum width | 900 mm |
| Engine Power | 20.3 hp |
| Centrifugal Force | 15 kN |
| Max Travel Speed | 8.7 km/h |
| Vibration Frequency | 70 Hz |
| Turning Radius | 2451 mm |
| Engine Type | Air-cooled |
| Engine make | Honda |
| No of Cylinders | 2 |
| Static Linear Load | 5/7.4 N/mm |
| Fuel Tank Capacity | 23 L |
| Engine Model | GX630 |
| Overall machine width | 1083 mm |
| Overall machine length | 2026 mm |
| Drum Diameter | 560 mm |
| Overall machine height | 1472 mm |





Have a requirement?
Chat with us