| Capacity | 7 kg |
| Brand | Whirlpool |
| Loading Type | Top Load |
| Model | Stainwash Deep Clean, Grey |
| Color | Grey |
| Family Size | Family of 3 |













| Capacity | 7 kg |
| Brand | Whirlpool |
| Loading Type | Top Load |
| Model | Stainwash Deep Clean, Grey |
| Color | Grey |
| Family Size | Family of 3 |
| In Sales Package/Accessories | 1 Washing Machine Inlet Pipe Drain Pipe |
| Power Consumption | 360 W |
| Hot/Cold Water Inlet | Yes |
| Motor Type | Yes |
| Net Dimension (WxHxD) | 55 cm x 96.5 cm x 54 cm |
| Net Weight | 29 kg |





Have a requirement?
Chat with us