| Wash Capacity | 9 kg |
| Model | SUPREME CARE 9014 |
| Color | White |
| Brand | Whirpool |
| Loading Type | Front Load |
| Maximum Spin Speed | 1400 rpm |













| Wash Capacity | 9 kg |
| Model | SUPREME CARE 9014 |
| Color | White |
| Brand | Whirpool |
| Loading Type | Front Load |
| Maximum Spin Speed | 1400 rpm |
| Refrigerator Technology | 6TH SENSE SoftMove Technology |
| Size | 850 x 595 x 610 mm |
| Weight | 73 kg |
| Warranty | 10 Years |




Have a requirement?
Chat with us